Д-р Ричард Хувър, астробиолог от НАСА, е провел 10-годишно изследване на бактерии, открити в метеорити, които могат да обяснят произхода на живот на Земята.
Той е изучавал редки космически камъни, по които са се запазили многобройни останки от бактерии. Някои от „фосилите” съвпадат с характеристиките на земните микроорганизми, но други са напълно непознати. В тях отсъстват следи от азот – химичен елемент, който се среща във всички живи организми.
Хувър твърди, че има огромна вероятност метеоритите да разпръскват живот във Вселената. Те най-вероятно са отговорни и за биологичното развитие на нашата планета. И въпреки че ученият ще трябва да доказва тепърва това твърдение, той е сигурен в едно – животът е много по-често срещан във Вселената, отколкото сме смятали досега.
Откритията на Ричард Хувър пасват идеално на концепцията за панспермията. Според нея животът в космоса се рее като бактерии по астероиди и метеорити. Живите организми могат да оцелеят при галактическата разходка и да се развият на новото място, на което попаднат. Стига естествено да има условия за това.
fortisimo.eu, информация и снимка dailymail.co.uk
0 коментара